Działka budowlana już jest!

Na reszcie udało nam się przejść przez pierwszy etap realizacji … w zasadzie jest to jeszcze etap poniżej zerowego ale jest – mamy działkę na której będziemy mogli wybudować dom za mniej niż 200 000 zł

Pierwotny plan zakładał, że działkę będziemy mieli za darmo (wydzielona z już posiadanej) ale jak to bywa w życiu coś musi być pod górkę i sprawy związane z przygotowanie miejscowego planu zagospodarowania terenu dość mocno się przeciągają ze względów formalnych. Dlatego zdecydowaliśmy się kupić działkę budowlaną położoną w pasującej nam lokalizacji tj na osiedlu domków jednorodzinnych – blisko przedszkole, szkoła, ośrodek zdrowia. Wszystkie media (z wyjątkiem gazu) dostępne na działce. Znajomi w zasięgu ręki … działka w linii prostej jest oddalona od naszego obecnego miejsca zamieszkania o 150 metrów 🙂


Mnie nieco przeraża rozmiar działki – niespełna 7 arów … jestem przyzwyczajony do odrobinę większego obszaru do życia … ale mała działka będzie miała swoje zalety:

  • mniej czasu potrzeba na koszenie trawnika i ogarniecie działki – na obecnej 8 godzin koszenia tygodniowo to norma (jak lato jest ciepłe i mokre to ilość koszenia wzrasta wprost proporcjonalnie do warunków pogodowych),
  • niższe koszty ogrodzenia
  • niższe koszty zrobienia podjazdu i dojazdu do garażu
  • mniej odśnieżania

Z pewnością wiele osób powie, że jednak 7 arów to za mało … trudno mi się nie zgodzić że mało .. ale czy za mało to będę mógł powiedzieć dopiero po roku mieszkania.

Jedni potrzebują ‚hektarów’, innym wystarczy 40 metrów w bloku … My będziemy gdzieś po środku – może nie będzie to złoty środek – ale będziemy mieli gdzie zostawić auto, rozprostować nogi, postawić trampolinę i basen dla dzieciaka … no i kilka metrów trawnika na sobotnie koszonko się znajdzie.

W tym tygodniu jestem umówiony z Panią Architekt w celu określenia wielkości i umiejscowienia budynku na działce oraz rozpoczęcia ‚zdobywania papierków’ wymaganych do startu budowy.

W następnym wpisie dam znać jakie wytyczne mam od Architekta i jaki budynek mamy zamiar postawić – obecnie mamy wybranych kilka projektów ale wszystko zależy od możliwości zabudowy na posiadanej przez nas działce … ale o tym w następnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *